Nakupování

Kočárek, který vám sedne

Někteří rodiče kupují kočárek naslepo po internetu. Jen se podívají na design a cenu a mají vybráno. Za nějakou dobu co jej budou používat ale zjistí, že to nebyla úplně ta nejlepší volba, jakou mohli udělat. Kočárek je potřeba vyzkoušet osobně, protože jsou různě velké, jinak se s nimi manipuluje a každý se hodí do jiného terénu. V obchodech s kočárky pracují lidé, kteří dětskému zboží rozumí, a proto vám bez problému poradí s výběrem a kočárek vám předvedou, abyste si jej mohli vyzkoušet vy sami.

rodina s kočárkem

Je jasné, že se vám nebude chtít koupit kočárek, z jehož designu nebudete nadšení. Jenže nejdůležitější není design, ale jeho funkčnost. Proto si vyberte třeba i podle designu různé kočárky, kterým dáte šanci, a běžte si je zkusit osobně. Každý kočárek je jiný, i když v principu fungují stejně. Ne každý kočárek vám bude sedět výškově, a to je základ všeho. Nebudete chtít chodit hodiny s kočárkem shrbení v předklonu.

Pokud budete s kočárkem často cestovat, určitě je důležité si zkusit, jak se skládá a rozkládá. Není nic horšího než zjistit až u auta, že se vám do kufru nevejde, a nebo že ho neumíte složit. I proto je důležitá osobní schůzka s prodejcem. Některé kočárky mají skutečně velmi těžké podvozky, a s tím mohou mít hlavně ženy docela problém. Pokud má podvozek třeba 15 kilo, bude se vám s ním špatně manipulovat. Vyzkoušejte si úplně všechno, co budete s kočárkem chtít dělat.

paní s kočárkem

I design je součástí kočárku, ale neměl by sám rozhodnout o tom, jaký kočárek si koupíte. Dnes vypadá mnoho kočárků dost podobně, a výrobci nemají už moc prostoru přijít s něčím novým. Riko basic sport je designové velmi zdařilý a nabídne vám spoustu skvělých funkcí, ale hlavně opravdu velmi nízkou cenu. Pod 10 000 Kč dnes koupíte kvalitní kočárky, které vás překvapí tím, že nejsou o nic méně kvalitní než ty drahé.