Společnosti

Sochy jsou příliš křehké.


Stěhujete sochy často, nebo je převážíte z místa na místo? Jestli ne, nechte si poradit, jaký je ten nejlepší postup, aby byli sochy dostatečně ošetřené a nestalo se jim během převozu nic. Takové sochy a historické paměti jsou křehké věci, se kterými s nemusí zacházet s opravdovým citem. Nesmíte jen tak sochu čapnout a dát jí do krabice. To by se vám mohlo stát, že vám některá část upadne nebo praskne, což by byla opravdu pohroma. Mít křehké a drahé sochy, nebo větší uměleckou sbírku je jedinečné a nemusíte o ní přijít jen proto, že jste ji chtěli převést a nenechali jste si dobře poradit a skončilo to katastrofou. Většina soch má atypický tvar a nemůžete jí jen tak strčit do krabice. Jak zabalit a připravit sochy na stěhování?

Jak zabalit a připravit sochy na stěhování?

Musíte jí nejprve s opravdovou zručností a lehkostí zabalit, a pak můžete vyzkoušet krabice. K zabalení se vám nejlépe bude hodit bublinková folie, která je tvárná a lehce obalí jakýkoliv tvar sochy. K připevnění folie, můžete použít lepicí pásku, která folii podrží. Takhle obalená socha, ze všech stran, může přijít do předem připravené krabice. Krabici připravíme tak, že si změříme její obvod, zda se tam socha s obalením vleze, abychom nemuseli vyvinout větší sílu k nacpání do krabice, a nepoškodili tak sochu. Když víme, že se socha do ní vleze, ještě jí vysteleme nafukovacími polštářky nebo pěnovými hoblinami.

Jak zabalit a připravit sochy na stěhování?

Každé takové opatření, přispěje k bezpečnému převozu. Nemůže v krabici socha lítat, a když jí dostatečně vystelete, bude ideální. Krabici pak postačí důkladně zalepit třeba i dvakrát aby spoj nepovolil a socha nevypadla na zem. Takhle ošetřená socha má velkou šanci, že se do svého cílového místa dostane naprosto bez újmy a bude dělat někomu velkou radost, ať už to budete vy nebo někdo jiný. Při balení musíte být hodně pečliví, když balení uděláte jen na oko, bude socha v ohrožení a majetek za několik tisíc se vám během minuty může proměnit v hromádku střepů.