Nakupování

Překvapte svou rodinu podlahovým topením


Lidské chování ovlivňuje celá řada faktorů a mezi nimi i roční období. Jakmile se začnou zvyšovat denní teploty a přerůstají přes 25 stupňů Celsia, mnozí z nás se zajímají o to, jak se v obytném prostoru chladit, a shání se po montáži klimatizace. V létě ale už bývá většinou pozdě, protože než k vám dorazí technik a začne zařízení uvádět do provozu, můžete být zastiženi tropickými teplotami a klimatizaci pak třeba využijete až napřesrok. Podobné je to i s vytápěním, kdy se o něj zajímáme až v době, co se objeví první podzimní plískanice. Vyhněte se tomuto trendu a chcete-li změnit ve vašem domě topný systém, provádějte to klidně i na jaře. Této situace pak můžete mistrně využít ve chvíli, kdy byste rádi překvapili zbytek rodiny podlahovým vytápěním. Tento postup nabízí některé zajímavé výhody:

vytápění objektu

I v létě můžete příjemně překvapit – když se v létě ochladí, začne venku pršet a teplota ovzduší klesne na deset stupňů Celsia, můžete zbytku rodiny demonstrovat nové topení, které jste nainstalovali mezitím, co byli ostatní na dovolené u moře. Podlahové vytápění poskytuje mnohem vyšší komfort, než klasické radiátory, a jistě si jej všichni oblíbí.

regulační ventil topení

Montáž zvládnete sami – překvapením pro ostatní může být i to, že se jim pochlubíte, že jste montáž topení zvládl sám. Pokládka je jednoduchá, potřebujete k tomu pouze systémovou desku podlahového topení, izolační fólii, topné potrubí a krycí pochozí cementovláknité desky. Pokládka se uskutečňuje bez malty, tmelů, lepidel a betonování, zcela nasucho. Odborníkům (instalatérům) přenecháte pouze závěr – zapojení potrubí do rozdělovače, připojení rozdělovače k topnému systému, natlakování vodou, odvzdušnění a oživení.

Kde jsou staré radiátory – až se budou ostatní vracet z dovolené, o podlahovém topení se vůbec nezmiňujte. Pokud bude na podlaze jiná krytina, například nový koberec, můžete jen tvrdit, že jste vyměnil koberec. Zajímavější bude sledovat, kdy si někdo ze zbytku rodiny všimne, že v místnosti není žádný radiátor (pokud jste jej nechali demontovat), teprve tehdy můžete sdělit bližší informace o vaší práci, nebo ještě lépe zkušebně uvést topení do provozu.