Nakupování

Skutečně je možné začít se stavbou dřevostavby v zimě?

O vlastním bydlení sní asi každý z nás. Někteří pak mají to štěstí a vlastní dostatečně velký pozemek, případně si jej mohou dovolit koupit. Na něm si pak mohou postavit svůj vysněný dům. Zde je však otázkou, jaký. Možností je totiž skutečně mnoho. Jednou ze stále oblíbenějších variant je dřevostavba, především pro svou relativně nízkou cenu. Zde je dům postaven z dostatečně silných dřevěných panelů, které jsou smontovány dohromady. Díky tomu je stavba levná a navíc i rychlá.

dřevostavba v zimě

Mnozí však přemýšlí o tom, kdy s ní začít. Většinou se stavební práce začínají na jaře, ale je možné začít se stavbou dřevostavby v zimě? Často totiž chceme bydlet co nejdříve, bez ohledu na roční období. A to v tomto případě skutečně můžeme.

Vzhledem k tomu, že dřevěné díly jsou již připravené, není potřeba se obávat, že by v důsledku mrazu začaly praskat. V tom mají výhodu oproti betonu a maltě, které se používají na stavbu klasických domů. Ty totiž v chladném počasí schnou velmi dlouho, zatímco v horkém létě příliš rychle, čímž vznikají praskliny.

typická dřevostavba

Je tedy faktem, že zima, a to dokonce ani taková, jaká může v našich klimatických podmínkách výjimečně nastat, dřevostavbám nevadí. Mnohem větším problémem je však déšť, zvláště ten vytrvalý, který zažíváme především na jaře a na podzim. Tomu je rozhodně dobré se vyhnout, neboť dřevěné části, které dosud nejsou pokryty ochranným nátěrem, mohou za těchto podmínek snadno zpuchřet, čímž se naprosto znehodnotí a znemožní se tak jejich použití. Při deštích se tedy musí výstavba přerušit.

Zimy u nás naštěstí bývají relativně suché, takže se paradoxně jedná o jedno z nejlepších období, kdy se můžeme to této stavby pustit, tedy pokud nám nebude vadit mráz a případný sníh, i když, jak ukázala letošní zima, ani v tomto případě to často není až tak horké. Odměnou nám pak bude naše vysněné vlastní bydlení.