Nakupování

Kalhotky a menstruace

Všichni víme, že menstruace je opravdu přirozenou součástí každého ženského těla. I když ale odpradávna tomu tak nebylo, že by se na to pohlíželo úplně přirozeně. Protože si také vzpomínám na různé historky, které jsou ovšem pravdivé, že dříve před mnoha tisíci lety byla menstruace považována za to, že je to znamení ďábla. Nebo že je žena nemocná, proto také žena, která zrovna menstruovala, musela být zavřená doma a čekat, dokud její menstruace nepřejde. Myslím si, že to v té době bylo opravdu hrozné pro ženu. A nechápu, jak tohle někdo mohl udělat, vždyť museli všichni vypozorovat, že se to děje jenom ženám a že jenom po určitou dobu v měsíci.

Menstruace bývá i bolestivá.

Potom, když už se to naštěstí všechno zlepšilo, tak přišly samozřejmě na řadu i moderní technologie, jako například obyčejné vložky anebo také dámské tampóny anebo kalíšky či menstruační kalhotky. Menstruační kalhotky jsou také velice praktické. A první menstruační kalhotky byly vyrobené v roce 1896 a byly známé pod názvem sanitární kalhotky. Podle mého názoru tohle už je opravdu hodně brzy, takže kdo si myslí, že menstruační kalhotky jsou vynálezem dvacátého prvního století, tak se hodně mýlí. A navíc první menstruační kalhotky byly obyčejné bavlněné, které měly speciální vložky na absorpci menstruační krve.

Každá máme své dny.

Podle mého názoru tohle opravdu skvělé a dříve to ani nepřišlo nikomu vůbec divné. Já jsem zkoušela taky dvakrát menstruační kalhotky a musím uznat, že to velice pohodlné. Pokud tedy máte opravdu silnou menstruaci, tak vám ještě mohu doporučit k menstruačním kalhotkám použít tampon. Anebo ještě jednou vložku, byste měli ochranu opravdu stoprocentní. A já vždycky první jeden anebo dva dny mívám opravdu silnou menstruaci, takže si ještě dopomáhám dalšími hygienickými potřebami. Pokud i vy byste chtěli vědět více informací o menstruačních v kalhotkách, podívejte se na webové stránky myfemini.cz, kde je opravdu plno informací o historii menstruačních kalhotek https://myfemini.cz/2023/02/historie-menstruacnich-kalhotek/.