Společnosti

Instalatér je pro vás k dispozici nonstop, jako hasiči

Instalatér nonstop je svým způsobem něco, jako hasič v uniformě. Obě profese zastávají velmi podobné, důležité role ve společnosti, a kdybychom se nemohli obrátit ani na jednu z nich, znamenalo by to náběh na katastrofické události. Jaké důvody vedou nás, zákazníky, poptávat nonstop instalatérské služby?

Únik vody – s prasklou vodovodní trubkou se mnozí z vás v životě vůbec nesetkají, protože pravděpodobnost tohoto jevu je velmi malá, ale pokud se to stane, je nutné zasáhnout pokud možno ihned, protože voda může proniknout do elektroinstalace a tam způsobit nebezpečný zkrat. Mohlo by dojít nejen k úrazu, ale i k požáru.

instalatérské práce

Topení v lednu – když vám praskne radiátor v červnu, kdy je venku přes pětadvacet stupňů Celsia, vypustíte pouze vodu z topného systému a instalatéra zavoláte na opravu třeba za týden. Rozhodně to nespěchá tak, jako v lednu. Jestliže vám v zimě topení vypoví službu, může to ohrozit chod celé domácnosti a kohokoli z vás na zdraví. Tam, kde jsou malé děti, domácí zvířata a pokojové rostliny zvyklé na běžnou pokojovou teplotu, měli byste instalatéra volat co nejdříve, a třeba i v sobotu navečer.

vodovodní kohoutek

Zemní plyn a propan-butan – instalatéři standardně zasahují v případě havárie zařízení a rozvodů na zemní plyn. Mohou vám však vypomoci i s instalací plynových spotřebičů na propan-butan nebo na čistý propan, čerpaný z jímky. V každém případě je závada tohoto typu velmi nebezpečná a nesmí se s jejím řešením otálet.

Odpady – když se ucpe odpad na záchodě, možná to vyvolá úsměv na rtu a jistou představu, jak někdo napochoduje s gumovým zvonem a začne situaci řešit, jenže ono to nemusí být zdaleka tak jednoduché. Jestliže se nedaří zátku v odpadech prorazit, může být problém až v kanalizaci, a na to musí přijít odborník. Instalatéři si poradí i v těchto situacích, protože čistí i rozsáhlé kanalizační systémy v obcích a městech.