Finance

Chudý, ale šťastný

Pokud se kohokoliv zeptáte, zdali má dostatek peněz, jen málokdo vám odpoví, že má. Protože i ten, kdo má peněz dost, jich bude chtít víc. A kde je hranice toho, kde je dost a kde je málo. Žít skromně anebo živořit, to je velký rozdíl. Skromný život může být život šťastný, ale ten kdo živoří, šťastný nebude.

Mnoho lidí přemýšlí o tom, jak svou finanční situaci vylepšit, ale nejsou to zrovna efektivní způsoby. Někdo dává sportku, někdo hraje automaty a někdo si bezmyšlenkovitě bere půjčky, peníze se rozkutálí a pak se půjčka těžce splácí. Nezřídka tak těžce, že spadnou do registru neplatičů a hrozí jim exekuce.

peníze

Říká se, že komu není rady, tomu není pomoci, a tak často ti, kteří už jsou v registru neplatičů, znovu pokouší osud a znovu žádají o půjčky a hypotéky. Banka je většinou už odmítne, protože nesolventní zákazníkem se zápisem v registru neplatičů, to není pro banku dobrý a spolehlivý zákazník. Jsou tady však nebankovní společnosti, které mají jinak nastavená pravidla a získat u nich hypotéky bez registru je možné. Podmínky jsou ale jasně stanovené. Musíte se zaručit https://archiv.ihned.cz/c1-64916760-penale-muze-podvodnikum-zarucit-beztrestnost vlastní nemovitostí, bez toho se k hypotéce nedostanete. Měli byste dobře zvážit, zda máte na to splácet každý měsíc nemalou částku a jestli budete riskovat onen život, který živoří než abyste třeba žili bez hypotéky skromně, ale šťastně.

peníze

Málokdo se během života vyhne situaci, že si musí půjčit peníze. Koupit si byt nebo postavit si rodinný dům bez hypotéky, to je téměř nemyslitelné. Ale vždy je potřeba zvážit všechny možnosti, jestli se nedá půjčce nějak vyhnout. Vždy zaplatíte více než si půjčíte a tak se mohou vaše dluhy jen a jen prohlubovat.

Přemýšlíte jak se rychle dostat k hromadě peněz? Máme pro vás smutnou zprávu, výhra ve sportce je značně nejistá, takže buď si vezmete hypotéku nebo si vystačíte s tím, co máte.