Společnosti

Úsměv jako dárek


Náš úsměv je to první, čeho si okolní lidé na nás všimnout. Anebo taky ne, pokud se jim v ústrety neusmíváme. Ale právě úsměv je velmi silnou zbraní. Je dokázáno, že úsměv a smích celkově léčí. Jeho pozitivní účinky byly dokázány v testech, které se zaměřovaly na zdraví a kondici kardiovaskulárního systému. Je to dáno tím, že při smíchu zatínáme bránici, sval, který má významný vliv na dýchání. A celkově se uvolňují do krevního oběhu látky, které snižují krevní tlak, a tedy námahu, kterou musí srdce překonávat. Náš úsměv má také velmi důležitou roli psychosociální. Pokud se na Vás někdo již z dálky usmívá, nebudete tolik ostražití a budete do konverzace vstupovat s menšími obavami, a naopak s vyšší odvahou.

zářivý úsměv

Úsměv ukazuje to, že se máme dobře, a že ani ostatním okolo nás nechceme ublížit. Ale není vždy jednoduché, procházet se po ulici s úsměvem na rtech. Lidé běžně přemýšlí o svých dalších úkolech, které na ně doma či v práci čekají a mají jen málo času povšimnout si, co se děje okolo nich. Někdy je to doopravdy škoda. Sami si uvědomte, jaké to je, pokud v hromadné dopravě, v obchodě nebo jen tak na ulici spočinete zrakem na usměvavé tváři.

zdravé zuby

Někdy jsou to lidé, které vůbec neznáte nebo se Vás třeba pozná někdo, s kým jste se minuli v práci. Ať tak či onak pravděpodobně Vás úsměv potěší a ještě pravděpodobněji, na základě výsledků různých psychologických testů, tento úsměv nevědomky opětujete. Jenže abychom se rádi smáli je potřeba, abychom se za svůj úsměv nemuseli stydět. Někteří z nás se do této problematické situace mohou dostat. Ale řešení naštěstí není nikterak složité. Například zubní fazety Praha Vám za pár týdnů vytvoří takový úsměv, že se již nikdy nebudete chtít přestat usmívat. Díky tomuto bude Váš život o něco šťastnější, a to je přeci to, o co tu jde a běží, ne?