Nakupování

Pořiďte si na židli zdravotní sedák


Dlouhá sezení nikdy nevěstí nic dobrého. Sedavá zaměstnání jsou ale dnes na denním pořádku a věnuje se jim celá řada lidí, kteří pracují v kancelářích, anebo z domova. Práce na počítači není sice fyzicky náročná, jde o zátěž spíše psychickou, ale ve skutečnosti je právě fyzická stránka věci, tedy naše tělo, mnohem více přetěžováno, než si myslíme. Při dlouhodobém sezení může dojít k dekubitům, nebo alespoň k jejich náznakům. Špatné prokrvování sedací části, tedy hýždí a stehen, může způsobit další zdravotní komplikace, ale tomu všemu se dá vhodně zabránit zdravotním sedákem na židli. Jak si jej představit?

židle u stolu

Sedák na židli je speciální podložka z perforovaného plastu, která dbá o to, aby tělo vlivem gravitace tolik nestrádalo, jako když je zatíženo sezením na kancelářské židli. Molitan totiž není pro dlouhé sezení přizpůsoben, pokožka špatně dýchá a u větších hmotností těla je stlačené místo špatně prokrvené. Podobným způsobem strádají i lidé, kteří podnikají dlouhé cesty jako řidiči, protože autosedačky jsou konstruované velmi podobně, jako kancelářské židle. A v neposlední řadě se problém dlouhého sezení týká i lidí, umístěných na invalidním vozíku.

židle v kanceláři

Zdravotní sedák na židli https://www.libelladesign.cz/produkty/libella-seat/libella-seat-mono se může hodit v podstatě téměř každému, kdo nepracuje manuálně na poli, anebo netráví většinu času vestoje, například jako obsluhující personál ve velkých prodejnách, ve sportovních halách apod.

Zdravotní sedáky jsou přenosné, to znamená, že pokud se stěhujete, anebo se dočasně přemístíte na jiné pracoviště, případně odjíždíte na dovolenou, kde budete často sedět delší dobu na židli, například při hraní společenských her, může se vám tu speciální prodyšný a změkčující sedák hodit. Sedáky jsou konstruovány pro jakoukoli lidskou postavu, bez rozdílu hmotnosti, výšky, pohlaví i věku, jsou to univerzální pomůcky vhodné pro dospělé i pro děti.