Finance

Peníze se také půjčují


Peníze se v první řadě vydělávají. Tak tomu má být. Ale je skutečností, že je i hodně lidí, kteří si jich dost vydělat nedokážou, a jsou tu i lidé, kteří už si vlastně ani nevydělávají, jsou v důchodu nebo na nějakých těch dávkách. A tak lidé sice peníze potřebují, ale je tu spousta těch, kteří jimi neoplývají v takovém množství, jaké by bylo žádoucí. A čím méně peněz nějaký člověk má, tím skoupější je i jeho život.

Jistě, není nezbytné, abychom my lidé žili v kdovíjakém přepychu, nemusíme žít jenom v honosných zámcích a ze stříbrných podnosů jíst jen ta nejvybranější jídla, nebo třeba cestovat po světě a rozhazovat peníze, ale určitou životní úroveň bychom přece jenom měli mít zajištěnou. Neměli bychom žít jako naprostí ubožáci.

cizí mince

Ale někdy jsou příjmy nás lidí takové, že jako žebráci žijeme. A někdy nám třeba i jenom dočasný pokles platu hodně zkomplikuje život. A my abychom se pak trápili nedostatkem. A pokud se jím trápit nechceme? Pak v některých situacích ani nemusíme. To, že si dost nevyděláme, totiž neznamená, že nemůžeme peníze mít. Naopak – klidně jich můžeme mít docela dost. A to když si je od někoho půjčíme.

cizí peníze

S půjčenými penězi je to ale složité. Nejdřív musíme prokázat, že budeme půjčku splácet, a nakonec ji také musíme i s úroky vrátit. A často pohoříme už i na tom žádání. Protože v bankách po nás chtějí doložení toho, že máme dostatečně velké příjmy, se kterými zvládneme splácení, nahlížejí do registrů dlužníků, a když tam najdou něco, co se jim nelíbí, nepůjčí nám.

Ale díky bohu je tu i hypotéka po insolvenci Nebankovní hypotéky, u které nemusíme trnout, zda ji dostaneme a zda ji pak zvládneme i splatit. Jak už podnikatelé i spotřebitelé vědí, tato se získává snadno a pomůže tedy komukoliv. Samozřejmě za předpokladu, že dotyčný může ručit zástavou vhodné nemovitosti.