Společnosti

Kupte si dům v Chorvatsku

Nepřemýšleli jste někdy, že si koupíte dům v zahraničí? Ta představa je skutečně lákavá, viďte? Mít místo, kde si můžete kdykoliv během roku odjet, uchýlit se do svého domu, například někde u moře, kde nemusíte nic řešit a můžete jen tak relaxovat a vychutnávat si krásy dané země. Pro tyto účely je ideální třeba takové Chorvatsko. Zatímco dříve bylo poměrně obtížné získat dům v Chorvatsku, dnes již to nepředstavuje téměř žádný problém. Hodně věcí se usnadnilo i vstupem Chorvatska do evropské unie a také tím, že od roku 2023 Chorvatsko přijalo jako svou měnu eura, která nahradila původní kuny. Prodej domu Chorvatsko je skvělá příležitost, jak získat místo pro váš odpočinek.

moře

A proč si zvolit zrovna Chorvatsko? V Chorvatsku je mnoho krásných míst, ať už příroda či památky. Pyšní se také krásnými plážemi. Opravdu, ať už zavítáte v Chorvatsku na jakoukoliv pláž, nebudete zklamaní. Čekají vás buď bělostné oblázky nebo naopak bílý písek a samozřejmě průzračné a čisté moře. Chorvatsko není ideální jen k plavání a opalování, ale také k potápění. Pro ty, kteří milují přírodu, je Chorvatsko taktéž tím pravým místem. Nachází se tu totiž hned osm národních parků, kde si přijdete na své. Krásné procházky, turistika a to všechno v obklopení nádherné přírody.

losos

Jestli jste milovníky vodních sportů, v Chorvatsku máte možnost vyzkoušet všechny, na jaké si vzpomenete. Tamější moře je ideální pro potápění, jízdu kajakem nebo i třeba surfování. A nesmíme zapomenout na skvělou chorvatskou kuchyni. Uchvátí vás zejména, poukud jste milovníky ryb a mořských plodů, kterými se chorvatská kuchyně jen hemží. Taktéž tu najdete spoustu masa, čerstvé zeleniny, ovoce, sýrů a také domácí chorvatské pálenky. Pokud milujete historii, taktéž si přijdete na své. V Chorvatsku je mnoho historických měst se zajímavými památkami a spoustu možností pro turisty. Určitě doporučujeme navštívit města Dubrovnik nebo Split.