Nakupování

Jakou roli hrají barvy při navrhování interiérů


Když se řekne „barva“, každý z vás si vybaví jinou. Barevné spektrum rozlišuje šest základních barev počínaje červenou a oranžovou přes žlutou a zelenou až k modré a fialové. Mezi nimi se pak vyskytuje bezpočet odstínů o různé sytosti, a s nimi pak můžeme pracovat i my. Jestliže svěříte návrhy interiérů v Praze https://evalofa.com/ odborníkům, můžete s nimi konzultovat nejen řešení praktická, co se týče rozmístění nábytku, spotřebičů, bytových doplňků a dalších předmětů, máte jedinečnou příležitost promluvit i do barevnosti jednotlivých návrhů.

bytový interiér

Kombinace barev – někteří lidé dokážou na sebe vzít oblečení v tolika barvách, že to vypadá přeplácaně a nevkusně. Přitom někdy stačí jen kombinovat barvy dvě, maximálně tři, a máte-li cit na to, jak k sobě sladit barvy jako takové, pak můžete budit na ulici dojem, že máte na sobě cosi luxusního, přitom to může být i docela obyčejné oblečení ze „sekáče“. V podobném duchu se to může odvíjet i ve vašem bytovém interiéru, i když vás samozřejmě nenabádáme nakupovat nábytek z druhé ruky.

návrh interiéru bytu

Kontrastní barvy – kombinovat barvy se musí umět a chce to určitý cvik. Bytoví návrháři si s barvami hrají a mohou vás překvapit některým řešením, s nímž byste třeba vůbec nepočítali. Patří tam například i barevné kontrasty. Měly by být ve stejné sytosti, aby to vypadalo jednotně a sladěně, a pak můžete začít zkoušet k sobě přikládat kontrasty červené a zelené, modré a žluté, oranžové a bílé atd. Třeba i sami přijdete na to, co vás tu nejvíce oslovuje, a jaká barva vám dělá radost.

Teplá a studená – s čím byste také měli počítat, je teplota barev. Například pokud zařizujete ložnici situovanou na jih nebo na východ, kde je v průběhu dne mnoho Slunce a velké teplo, můžete tu místnost opticky zchladit fialovou nebo nebesky modrou. A naopak třeba v obýváku s oknem na severozápad se může hodit koberec do červena, závěsy v červené barvě, a stejně tak i žaluzie nebo rolety.