Zvířata

Cestování se zvířaty

Je to každoroční evergreen. Jakmile se oteplí, zprávy a noviny plní články o tom, jak nezodpovědní majitelé nechávají psy v rozpálených autech. Každý rok se to opakuje, a přesto se stále najde velký počet majitelů psů, kteří svoje chlupaté kamarády bez váhání v tom rozpáleném pekle nechají. Jen těžko lze uvěřit tomu, že někoho nenapadne, jak hrozný zážitek to pro zvíře musí být.

pes v autě

Je potřeba si uvědomit, že ve sluncem rozpáleném autě se velice rychle teplota vyšplhá na zhruba 60 stupňů, a i když necháte pootevřená okna, je v autě nesnesitelné vedro. Pes má navíc kožich, takže stal pouhých pár minut k tomu, aby pes musel začít bojovat o život, o který často bojuje jen pár minut, a bohužel neúspěšně. Pes si o pomoc nezavolá a často umírá pomalu a velice nehumánně.

Vám by se určitě taky nelíbilo, kdyby vás někdo zavřel v kožichu do horkého auta. Stání ve stínu taky nepomůže, protože horký vzduch si cestu dovnitř najde velmi rychle. Pokud už není zbytí a musíte se psem kočkou či jakýmkoliv zvířetem někam odjet autem, opravdu ho nikdy ani na pár minut nenechávejte v autě. Jde o týrání zvířat a hrozí vám za to adekvátní trest. Kromě toho riskujete i to, že vám v podstatě kdokoliv může auto rozbít aby trpící zvíře dostal ven.

dřevěný teploměr

Není nic jednoduššího než se se zvířetem vrátit hned domů a vrátit se na nákup, a nebo se s někým domluvit kdo vám zvíře pohlídá venku před obchodem. Neriskujte život svých zvířat jen pro vaši pohodlnost a raději vymyslete jak svoje zvíře před horkem ochránit. Není se ale čemu divit že jsou někteří schopni takového jednání, když dokážou v horkém autě nechat dokonce i malé děti. Přemýšlejte nad důsledky svého chování, a neohrožujte ani své děti ani zvířata. Plánujte cesty s rozvahou a dopřávejte zvířatům pravidelné zastávky a hlavně dostatek tekutin. A pokud nemáte čas pečovat o zvíře, raději si ho nepořizujte vůbec.